Szkło hartowane i folie ochronne na telefon

Obawiasz się o bezpieczeństwo ekranu swojego smartfona? Nowoczesne wyświetlacze mimo zaawansowanej techniki wciąż są najsłabszym elementem konstrukcyjnym telefonu. Warto je zatem zabezpieczyć zaraz po zakupie nowego urządzenia. Folia ochronna lub szkło hartowane zadbają o bezpieczeństwo ekranu i nie wpłyną negatywnie na jakość wyświetlanego obrazu, lub dotyk. W naszym sklepie można znaleźć produkty od najlepszych producentów. Duży wybór rozwiązań pozwoli dopasować je idealnie do naszego modelu smartfona oraz do naszych potrzeb. Najwyższej jakości materiały wykonania gwarantują perfekcyjne dopasowanie i zachowanie pełnej funkcjonalności wyświetlacza. Sprawdź i przekonaj się, jak łatwo możesz zwiększyć bezpieczeństwo Twojego telefonu za pomocą szkła hartowanego i zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów.

Szukasz szkła hartowanego lub folii ochronnej? Wybierz markę Twojego telefonu:

Szkło hartowane na telefony Apple iPhone

Szkło hartowane na telefony Apple iPhone

Firma Apple z roku na rok robi duże postępy pod względem wytrzymałości swoich urządzeń. Niestety w razie uszkodzenia ekranu, jego wymiana jest bardzo droga, więc lepiej dodatkowo go zabezpieczyć. W sklepie Caseworld oferujemy szkło hartowane na telefon Apple iPhone wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów. Zabezpieczy ono wyświetlacz podczas upadków, ale także drobniejszych zarysowań.

Szkło hartowane na telefony Samsung

Szkło hartowane na telefony Samsung

Za wymianę ekranu w jednym z najnowszych modeli Samsunga, można zapłacić więcej niż za niejeden podstawowy model smartfona. W naszym sklepie zakupisz szkło hartowane do telefonu Samsung Galaxy, które zabezpieczy wyświetlacz i zapobiegnie jego uszkodzeniu. Oferujemy produkty najlepszych producentów, dokładnie testowane i w pełni funkcjonalne.

Szkło hartowane na telefony Huawei

Szkło hartowane na telefony Huawei

Smartfony Huawei cieszą się dużą popularnością za sprawą doskonałego stosunku jakości do ceny. Aby móc długo cieszyć się nowym telefonem zachęcamy do zakupu ochrony na ekran. W naszej ofercie można znaleźć szkło hartowane do telefonów Huawei od najlepszych producentów. Ich produkty wykonane są tak, aby chronić, ale też nie ograniczać komfortu użytkownika.

Szkło hartowane na telefony Xiaomi

Szkło hartowane na telefony Xiaomi

Marka Xiaomi przyzwyczaiła swoich użytkowników do urządzeń na miarę współczesnych flagowców, ale kosztujących znacznie mniej. Aby długo cieszyć się zaoszczędzonymi funduszami zachęcamy do zakupu ochrony na ekran smartfona. Szkło hartowane do Xiaomi dostępne w naszej ofercie, charakteryzuje się wysoką jakością wykonania oraz idealnym dopasowaniem.

Szkło hartowane na telefony Oneplus

Szkło hartowane na telefony Oneplus

Wyświetlacze OnePlus to jedne z najnowocześniejszych dostępnych na rynku. Aby bez obaw cieszyć się ich płynnością działania, zachęcamy do zakupu ochrony ekranu w naszym sklepie. Szkło hartowane do OnePlus zapobiegnie rozbiciu, zarysowaniu i zabrudzeniu ekranu. Jest smukłe i idealnie przezroczyste co sprawia, że szybko zapomnimy o jego obecności.

Szkło hartowane na telefony Motorola

Szkło hartowane na telefony Motorola

Motorola mimo mniejszej medialności, wciąż regularnie wydaję kolejne odsłony swoich smartfonów. W sklepie Caseworld można znaleźć ochronę na ekran także dla urządzeń tej marki. Szkło hartowane do telefonu Motorola w naszej ofercie, wyprodukowane jest przez najlepszych producentów. Jego jakość wykonania oraz funkcjonalność są na najwyższym poziomie.

Szkło hartowane na telefony LG

Szkło hartowane na telefony LG

Marka LG posiada niewiele nowych smartfonów w swojej ofercie. Tym bardziej po zakupie nowego urządzenia warto zabezpieczyć jego ekran. W naszym sklepie można znaleźć szkło hartowane do LG, które ochroni wyświetlacz smartfona przed zarysowaniem, ale też upadkami. Nasze produkty pochodzą od najlepszych producentów, co gwarantuje ich wysoką jakość wykonania.

Szkło hartowane na telefony Sony

Szkło hartowane na telefony Sony

Firma Sony słynie z wysokiej rozdzielczości ekranów w smartfonach. Żeby móc jak najdłużej cieszyć się ich doskonałym obrazem zalecamy montaż ochrony na ekran. Szkło hartowane do Sony dostępne w naszej ofercie, pochodzi jedynie od sprawdzonych producentów. Wysoka jakość produktów, świetne dopasowanie oraz funkcjonalność zapewniają wygodę użytkowania.

 Szkło hartowane SpaceCase 5D do iPhone Xr Szkło hartowane SpaceCase 5D do iPhone Xr
Producent: Spacecase
Cena: 19,90 zł
zobacz więcej
 Szkło hartowane SpaceCase 5D do Poco F3 Szkło hartowane SpaceCase 5D do Poco F3
Cena: 19,90 zł
zobacz więcej
 Szkło hartowane SpaceCase 5D Moto G7 Power Szkło hartowane SpaceCase 5D Moto G7 Power
Producent: Spacecase
Cena: 19,90 zł
zobacz więcej
 Szkło hartowane SpaceCase 5D Oppo Reno 3 Szkło hartowane SpaceCase 5D Oppo Reno 3
Producent: Spacecase
Cena: 19,90 zł
zobacz więcej

Jakie szkło hartowane?

Jest wiele rodzajów szkła hartowanego, dlatego przed zakupem należy dobrze zapoznać się ze specyfikacją danego produktu. Dobre szkło hartowane powinno być przeznaczone do naszego modelu smartfona i dzięki temu idealnie na niego pasować. Warto zwrócić uwagę na zakrzywione krawędzie w urządzeniu. Jeśli takowe występują, należy zakupić szkło hartowane 2.5D, dzięki czemu nie będzie ono odstawało od ekranu i zabezpieczy także zaoblenia. Sposób klejenia jest równie ważny. Najsłabsze są szkła klejone jedynie po krawędziach. Zalecamy zatem wybór takich, które warstwę klejącą mają na całej powierzchni. Najwytrzymalszymi i najlepiej dopasowanymi są szkła UV. Ich aplikacja odbywa się przy pomocy lampy ultrafioletowej, dzięki czemu klej lepiej utwardza się i jeszcze mocniej wiąże szkło z ekranem.

Szkło hartowane na telefon – czy warto?

Ekran to najbardziej narażony na uszkodzenia element wszystkich smartfonów. Co najgorsze, jego naprawa w serwisie jest bardzo droga. Z kolei folia ochronna lub szkło hartowane to stosunkowo nieduży koszt, a takie zabezpieczenie może ochronić wyświetlacz przed rozbiciem. Zatem bez wątpienia warto zainwestować w ochronę ekranu i bez obaw korzystać z wszystkich funkcji smartfona. Oczywiście żadne zabezpieczenie nie zapewnia całkowitej ochrony i wciąż może dojść do uszkodzenia. Mimo to w wielu przypadkach ta dodatkowa warstwa jest wystarczająca, aby nasze urządzenie przetrwało bez urazów.

Nie tylko jednak ważny jest element rozbicia ekranu i jego wymiany. Montaż folii lub szkła od samego początku użytkowania telefonu ochrania wyświetlacz przed zarysowaniami, o które bardzo prosto. Pozwoli to w przyszłości przy okazji wymiany telefonu na nowy, w razie chęci sprzedaży, na osiągnięcie dużo wyższej ceny, gdyż ekran będzie w nienaruszonym stanie. Gorąco zachęcamy do zabezpieczania ekranów w smartfonach, gdyż przynosi to wiele korzyści, a dobrej jakości folia lub szkło nie wpływa na komfort użytkowania urządzenia.

Co lepsze folia czy szkło hartowane?

Nie da się jednoznacznie określić, które z rozwiązań jest lepsze. Wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań względem ochrony. Folia ochronna jest cieńsza, dzięki czemu jeszcze mniej widoczna. Na co dzień praktycznie zapomnimy, że znajduje się ona na ekranie smartfona. Niestety jej cienkość jest także wadą. Nie ochroni ona wyświetlacza przed uderzeniami, a jedynie zapobiegnie zarysowaniom i zabrudzeniom. Mimo to folia jest bardzo popularnym rozwiązaniem ze względu na swoją niską cenę i dużą uniwersalność.

Szkło hartowane jest nieco grubsze niż folia i dzięki temu jego twardość to aż 9H. Oznacza to, że w razie niedużego upadku, uderzenia lub kontaktu z ostrym przedmiotem, ekranowi smartfona nie powinno się nic stać. Niestety, ale wadą szkła jest często złe dopasowanie, szczególnie w przypadku tanich produktów. Dodatkowo nawet jeżeli jest perfekcyjnie spasowane, na co dzień, może być nieco bardziej zauważalne niż folia, ale nie powinno to przeszkadzać w używaniu smartfona. Zatem wszystko zależy od nas. Warto dokładnie rozważyć zalety i wady obu rozwiązań, i ostatecznie zdecydować się na to bliższe naszym potrzebom.

✅ Zalety szkła hartowanego 

 • Odporne na upadki i uderzenia
 • Łatwe w montażu
 • Nie zmienia czułości na dotyk
 • Nie wpływa na jakość obrazu
 • Trwałe - posłuży przez wiele miesięcy

❌ Wady szkła hartowanego

 • Nieco grubsze niż folia
 • Słabej jakości produkt może wpływać na dotyk lub jakość obrazu
 • Najlepsze rozwiązania ze szkła hartowanego są drogie

✅ Zalety folii ochronnej

 • cienka
 • praktycznie niezauważalna
 • Nie zmienia czułości na dotyk
 • Nie wpływa na jakość obrazu
 • Doskonale dopasowana
 • Tania

❌ Wady folii ochronnej

 • mała wytrzymałość w porównaniu do szkła
 • trudny montaż
 • Słabej jakości produkty trzeba często wymieniać

Jakiej firmy szkło hartowane?

Producent ma kolosalne znaczenie podczas wyboru ochrony na ekran naszego smartfona. Przede wszystkim liczą się materiały wykonania, a czołowe firmy używają tylko najwyższej jakości wyrobów. Gorsze, tanie produkty, od nieznanych marek mogą negatywnie wpływać na czułość dotyku i odwzorowanie obrazu przez szkło. Dodatkowo dobre materiały gwarantują ochronę, jaką deklaruje producent. Dzięki temu te produkty będą odpowiednio zabezpieczać ekran przez długi czas, bez konieczności wymiany. Znane firmy dbają także o doskonałe dopasowanie. Tylko idealnie wycięte szkło w pełni zabezpieczy wyświetlacz i nie będzie ograniczało funkcjonalności telefonu.

Szkło hartowane Spigen

Spigen to firma dobrze znana użytkownikom ze swoich doskonale wykonanych etui do smartfonów. Marka ta zajmuje się również produkcją ochrony na ekran, a jej produkty cechują się idealnym dopasowaniem i precyzyjnym wykończeniem. Folia ochronna lub szkło hartowane Spigen mają bardzo dobre właściwości ochronne dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów wykonania. Innowacyjnym rozwiązaniem wprowadzonym przez tą markę jest również szkło ochronne w płynie. Jego aplikacja jest banalnie łatwa, a po zakończeniu jej, pozostaje ono praktycznie niewidoczne na ekranie smartfona. Polecamy zapoznać się z bogatą ofertą tej marki w naszym sklepie i wybrać produkt idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

Szkło hartowane 3MK

Firma 3mk została założona w 2006 roku. Rozpoczęła wtedy produkcję zabezpieczeń foliowych na ekrany telefonów. Wraz z szybkim rozwojem technologii i pojawieniem się pierwszych smartfonów z dużym ekranem dotykowym, na bieżąco udoskonalała swoje produkty. Od początku jej założeniem jest odpowiadanie na realne potrzeby klientów i tworzenie akcesoriów ochronnych, jakich potrzebują użytkownicy. Najpopularniejszym produktem marki jest szkło hybrydowe Flexible Glass, gdyż jako jedna z pierwszych firm stworzyła idealne połączenie folii i szkła hartowanego. Aktualnie szkło hartowane 3mk, folia ochronna i inne produkty tej marki są szeroko rozpoznawalne w całej Europie i doceniane przez miliony użytkowników.

Szkło hartowane Whitestone

Marka Whitestone swoją uwagę skupia na produkcji szkła hartowanego utwardzanego promieniami UV. Ich flagowy produkt Dome Glass jest niezwykle skutecznym rozwiązaniem w kwestii zabezpieczenia ekranu smartfona. Bardzo wytrzymałe szkło 9H jest dodatkowo utwardzane promieniami ultrafioletowymi. Dzięki temu klej solidnie łączy ekran ze szkłem, za sprawą czego jest ono precyzyjnie dopasowane. Na co dzień szkło hartowane Whitestone jest praktycznie niezauważalne. Nie ogranicza funkcjonalności smartfona, dotyk działa poprawnie, a wyświetlane barwy są idealnie odwzorowane. Podczas wyboru zabezpieczenia wyświetlacza dla swojego telefonu, warto zapoznać się z produktami marki Whitestone. Mimo swojej stosunkowo małej oferty, jej produkty są najwyższej jakości.

Szkło hartowane T-Max

Większość smartfonów posiada zakrzywiony ekran, który ciężko jest dobrze zabezpieczyć, szczególnie na zaoblonych krawędziach. Firma T-Max rozwiązuje ten problem, oferując szkła hartowane pokrywające cały przedni panel każdego urządzenia. Producent wyróżnia się spośród innych niską ceną produktów, ale równocześnie doskonałą jakością i precyzją ich wykonania. Bogaty zestaw instalacyjny oraz możliwość użycia kleju UV dodatkowo zachęcają użytkowników do wyboru zabezpieczeń właśnie tej firmy. Szkło hartowane T-Max to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób oczekujących dobrej jakości wyrobów za przystępną cenę. Idealne dopasowanie, trwała ochrona oraz bogaty zestaw do aplikacji to cechy potwierdzające profesjonalne podejście producenta do produkcji akcesoriów ochronnych.

Szkło hartowane Mocolo

Mocolo to producent, który tworzy jedne z najlepiej dostosowanych do wymagań użytku codziennego produktów ochronnych na ekran. Przede wszystkim firma stawia na idealne dopasowanie do naszego modelu smartfona, przez co szkło nie utrudnia korzystania z urządzenia. Równie ważna jest wytrzymałość, która we wszystkich produktach wynosi 9H. Oznacza to, że odporne są one nie tylko na zarysowania, ale także uderzenia i upadki. Producent stawia mocno na funkcjonalne dodatki takie jak warstwa oleofobowa, zapobiegająca zabrudzeniom lub aplikacja za pomocą lampy UV. Dzięki temu każde szkło hartowane Mocolo jest trwałą i doskonale dopasowaną ochroną ekranu. Użytkownicy cenią firmę za przystępne ceny oraz bardzo duży wybór modeli telefonów i rodzajów zabezpieczeń.

Ile kosztuje szkło hartowane?

Ceny szkła hartowanego uzależnione są od wielu czynników. Wielkości i modelu telefonu, technologii wykonania produktu, zastosowanych nowoczesnych rozwiązań wzmacniających oraz oczywiście twardości. Tanie szkło hartowane na telefon możemy kupić już za parę złotych, jednak jego jakość zazwyczaj jest bardzo wątpliwa. O ile rzeczywiście jest to szkło hartowane, to może okazać się, że dopasowanie jest bardzo złe lub klej po paru dniach odpadnie i będziemy musieli kupić nowy produkt. Warto zatem wybierać rozwiązania od uznanych producentów cieszące się dobrą opinią użytkowników.

Zatem, ile kosztuje dobre szkło hartowane? Markowe produkty z wieloma pozytywnymi opiniami zaczynają się już od ok. 40 zł. Są to najbardziej podstawowe rozwiązania, jednak całkowicie wystarczające na co dzień. Jeśli jednak zależy nam na maksymalnej ochronie i dużej wytrzymałości warto wybierać wzmacniane szkła UV. Ich ceny są uzależnione od producenta i mogą sięgać nawet 300 zł. Mimo to niekiedy warto zainwestować nieco większą kwotę w zabezpieczenie ekranu. Zwróci nam się ona w postaci spokoju o nasz telefon, ale także w razie wypadku są większe szanse, że ekran pozostanie nienaruszony, a my zaoszczędzimy na naprawie go w serwisie.

Jak założyć szkło hartowane na telefon?

Montaż szkła hartowanego nie jest trudnym zadaniem, jednak wymaga sporo precyzji. Wiele też zależy od zestawu montażowego, jaki otrzymamy wraz z produktem. Jeśli obawiamy się procesu aplikacji, złego dopasowania szkła lub nigdy tego nie robiliśmy, istnieją także zestawy ze specjalną ramką pozycjonującą. Za jej pomocą szkło idealnie dopasujemy do ekranu, a cały proces będzie niezwykle prosty. Jeśli jednak zakupiliśmy zwykłe szkło bez specjalnej ramki, należy wykonać następujące kroki.

Przed aplikacją pamiętajmy o umyciu rąk tak, aby żadne drobiny nie dostały się później pomiędzy ekran, a szkło. Montaż można wykonać w łazience zaraz po kąpieli, gdyż para wodna skutecznie zabezpiecza i pochłania drobinki kurzu z powietrza. W innym wypadku pamiętajmy, aby cały proces przeprowadzić w uporządkowanym miejscu, jak najmniej zakurzonym. W pierwszym kroku należy dokładnie oczyścić ekran smartfona za pomocą ściereczek otrzymanych w zestawie. Mokra służy do odtłuszczenia wyświetlacza, a suchą zdejmiemy z niego resztki kurzu i pozostałe drobiny. Następnie szkło należy chwycić po bokach i ostrożnie zdjąć folię zabezpieczającą warstwę klejącą. Pozostało już tylko dopasować szkło do ekranu i precyzyjnie je na nim umieścić. Po lekkim dociśnięciu klej zacznie wiązać dwie warstwy. Jest to stosunkowo prosty proces, ale wymaga dużo cierpliwości i dokładności.

Jak zdjąć szkło hartowane?

Demontaż szkła hartowanego z ekranu telefonu odbywa się bardzo rzadko. Zazwyczaj produkt taki raz założony pozostanie z nami aż do zmiany urządzenia. Mimo to zdarzają się sytuacje, w których należy wymienić ochronę, np. w wypadku jej uszkodzenia. Zdjęcia szkła hartowanego nie jest zadaniem trudnym, jednak należy zachować szczególną ostrożność podczas przeprowadzania tego procesu, aby nie uszkodzić ekranu.

Aby zdemontować szkło, należy delikatnie podważyć je przy krawędzi paznokciem (ostry przedmiot mógłby zarysować ekran). Po chwili pod szkło powinno dostać się powietrze i całość zacznie sama odchodzić z ekranu przy lekkim uniesieniu. Pamiętajmy, żeby nie siłować się z zabezpieczeniem, jeśli nie chce się podważyć lub odkleić. Lepiej oddać telefon do wyspecjalizowanego serwisu, który pomoże w demontażu niż uszkodzić ekran przez przyłożenie zbyt dużej siły. Można również przed całym procesem delikatnie podgrzać szkło za pomocą suszarki, dzięki czemu klej powinien dużo łatwiej odpuścić. Należy jednak uważać, aby nie przegrzać ekranu, gdyż może to być dla niego niebezpieczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl