Jakie szkło hartowane do Galaxy S21?

Jakie szkło hartowane do Galaxy S21? Szukamy najlepszej ochrony ekranu.

Najnowsze flagowce Samsunga to istne potwory szybkości i wzór do naśladowania pod względem designu dla innych producentów. Aby jak najdłużej zachować świetny wygląd oraz pełną funkcjonalność warto zadbać o ich bezpieczeństwo. Szkło hartowane do Galaxy S21 to prosta, ale skuteczna ochrona najważniejszego elementu smartfona, czyli ekranu. Bez sprawnego wyświetlacza telefon jest bezużyteczny, dlatego to na jego zabezpieczeniu należy skupić się w pierwszej kolejności. W tym wpisie zastanowimy się, jakie istnieją metody jego ochrony oraz które z nich są najlepsze.

Czym jest szkło hartowane i czy jest jedynym sposobem zabezpieczenia ekranu smartfona?

Szkło hartowane jest to tafla przezroczystego, dodatkowo wzmacnianego do twardości 9h szkła. Taka szybka ochronna do Galaxy S21 pozwala zapobiec zarysowaniu, rozbiciu czy też innemu uszkodzeniu ekranu na przykład podczas upadków smartfona. Dobrej jakości produkt jest praktycznie niezauważalny na ekranie i na co dzień nie przeszkadza w korzystaniu z jego funkcjonalności. Co najważniejsze, taka ochrona nawet w razie rozbicia jest łatwo wymienialna i stosunkowo tania. Dzięki temu, zamiast płacić za drogi serwis i wymianę całego wyświetlacza, wystarczy po upadku zakupić nową szybkę i wciąż cieszyć się nieskazitelnym ekranem.

Na rynku istnieją również inne metody zabezpieczania ekranów telefonów. Najpopularniejszymi z nich są folie ochronne oraz szkła hybrydowe. Te pierwsze są przeznaczone głównie do ochrony przed zarysowaniami oraz otarciami, ponieważ przez swoją cienkość, nie są w stanie zapobiec rozbiciu ekranu podczas upadku. Z kolei szkła hybrydowe zazwyczaj posiadają twardość 7H, czyli tylko nieco mniejszą niż szkło hartowane i również dobrze sprawdzają się w ochronie codziennej. Warto się nimi zainteresować, jeżeli przetestowaliśmy już wiele rodzajów szkła hartowanego i wciąż nam czegoś brakuje. Szkła hybrydowe są zazwyczaj rzadziej dostępne oraz nieco droższe.

Producenci szkła hartowanego, na których można polegać!

Przed wyborem ochrony ekranu do Galaxy S21 warto zapoznać się z renomowanymi markami, które od lat dbają o bezpieczeństwo urządzeń mobilnych. Tacy producenci nie tylko zapewniają duży wybór szkła hartowanego, ale przede wszystkim dają gwarancję wysokiej jakości i dopasowania do danego modelu smartfona. Firmy, na których można polegać to przede wszystkim Spigen, ESR, 3mk, Whitestone, T-Max czy Mocolo. To właśnie te marki na bieżąco udoskonalają swoje produkty, z roku na rok zapewniając jeszcze lepszą ochronę, dopasowanie i funkcjonalność po nałożeniu szkła na ekran. Warto wspomnieć, że ich produkty nie są znacząco droższe, a mogą okazać się dużo lepsze w codziennym użytkowaniu smartfona.

Szkło hartowane – podstawowa wersja

Najbardziej podstawowe szkło hartowane do Samsunga Galaxy S21 jest tanie i doskonale sprawdzi się dla wszystkich tych, którzy nigdy wcześniej nie zabezpieczali ekranu swojego telefonu. Na co dzień idealnie zabezpieczy wyświetlacz od upadków i zarysowań, nie ograniczając funkcjonalności smartfona.

Szkło hartowane utwardzane promieniami UV

Ten rodzaj szkła hartowanego do S21 jest najmocniejszym rozwiązaniem stosowanym aktualnie przez użytkowników. Jest to szkło, którego warstwa klejąca utwardzana jest poprzez padające na nią promienie z lampy UV dołączonej do zestawu. Dzięki temu tafla szkła jest idealnie dopasowana nawet do zaokrąglonych krawędzi wyświetlacza oraz dodatkowo wzmocniona. Pozwala to w życiu codziennym zapomnieć o obawach i cieszyć się pełnia funkcji, jakie oferuje smartfon, niezależnie od warunków zewnętrznych. Wadą tego typu rozwiązania jest wysoka cena, jednak za tego stopnia wytrzymałość warto dopłacić parę groszy.

Szkło hartowane z ramką pozycjonującą

Produkt ten to klasyczne szkło hartowane z tą różnicą, że w zestawie otrzymujemy również ramkę ułatwiającą montaż go na ekranie. Jest to idealnie rozwiązanie dla osób, które obawiają się montażu szkła lub nigdy tego nie robiły. Dzięki ramce pozycjonującej tafla zostanie położona idealnie na wyświetlaczu, tym samym zabezpieczając go w całości i zgodnie z przeznaczeniem.

Szkło ochronne w płynie

Taka ochrona nie jest szkłem hartowanym, jednak nie mogło jej zabraknąć w tym zestawieniu ze względu na jej łatwość montażu i ochronę, jaką gwarantuje. Szkło na ekran w płynie pod postacią nasączonych ściereczek, aplikuje się dokładnie pocierając nimi ekran smartfona, w każdym jego miejscu. Jest to banalnie proste, a rozwiązanie nadaje się do każdej wielkości i typu wyświetlacza. Producent zapewnia, że twardość tego rozwiązania jest zbliżona do twardości szkła hartowanego. Co najważniejsze, ochrona ta jest całkowicie niewidoczna na ekranie, więc też nie ogranicza jego funkcjonalności.

Szkło hartowane na aparat

Mimo że nie jest to zabezpieczenie ekranu, warto wspomnieć również o istnieniu takiego rozwiązania, które chroni szybkę aparatu. W czasach, kiedy telefony takie jak Galaxy S21 posiadają wiele obiektywów, warto zabezpieczyć cały aparat przed rozbiciem czy też zarysowaniem. Szkło hartowane na ten element działa identycznie jak to aplikowane na ekran, czyli chroni obiektywy na co dzień przed uszkodzeniem, a jednocześnie nie obniża jakości zdjęć. W razie uszkodzenia jest łatwe w wymianie i znacznie tańsze niż serwis całego aparatu.

Szkło hartowane do Samsunga Galaxy S21 – który produkt jest najlepszy?

Niestety nie ma jednego, uniwersalnego rozwiązania, które można określić mianem najlepsze. Szkło hartowane do Samsunga S21 to bardzo indywidualna sprawa i każdy właściciel tego telefonu powinien sam zadecydować, która z przedstawionych opcji jest dla niego idealna. Z naszej strony zaznaczamy, że warto kupować jedynie markowe produkty, gdyż ich nieco wyższa cena znacząco przekłada się na jakość i funkcjonalność produktów. Pamiętajmy również o zabezpieczeniu aparatu, a dzięki temu jeszcze dłużej będziemy mogli cieszyć się doskonałymi funkcjami nowej galaktyki od Samsunga.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl