Jak założyć szkło hartowane na telefon?
Jak założyć szkło hartowane na telefon?

Jak się przygotować do naklejenia szkła hartowanego?

Powinniśmy zadbać o szczególny porządek w miejscu, w którym będą podejmowane czynności związane z naklejaniem szkła hartowanego. Musimy dokładnie przetrzeć powierzchnię, na której będziemy pracować. W tym celu używamy wody z płynem oraz dobrej ściereczki, która w skuteczny sposób usunie wszelkie zabrudzenia. Warto również dokładnie umyć ręce oraz zadbać o to, aby w pomieszczeniu nie było przeciągu. Może on przenieść drobinki kurzu, których powinniśmy unikać. Przed rozpoczęciem czynności ostrzeż domowników, aby nie przeszkodzili Ci w kluczowym momencie.

Przygotowanie ekranu do założenia szkła hartowanego

Oczywiste jest, że na początku powinniśmy zdjąć folię ochronną oraz obudowę, która może zakrywać część naszego ekranu. Kolejnym krokiem jest rozpakowanie pudełka ze szkłem. W środku powinno znajdować się owe szkieło oraz specjalne ściereczki, jedna sucha, druga nawilżona. Za pomocą dołączonego mokrego materiału musimy dokładnie przetrzeć ekran naszego urządzenia. Ważne jest, aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń, tłustych śladów oraz plam, gdyż po założeniu szkła nie będzie już możliwości ich usunięcia. Następnie powtarzamy czynność, tym razem suchą ściereczką. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się również sprężone powietrze, które usunie z powierzchni nawet najmniejsze drobinki kurzu. Po wykonaniu tych czynności telefon jest odpowiednio przygotowany. Możemy przejść do ostatniego, najtrudniejszego etapu.

Jak nakleić szkło hartowane na telefon?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek działania, upewnijmy się czy szkło pasuje do naszego modelu. W tym celu możemy przymierzyć produkt do telefonu, aby mieć absolutną pewność. Jest to istotne, gdyż często folie ochronne do innych generacji tego samego modelu są bardzo podobne, jednak różnią się kilkoma istotnymi elementami. Przykładowo odpowiednie otwory, chociażby na głośnik, muszą być prawidłowo wycięte, w innym przypadku szkło nie będzie dolegać i po krótkim czasie zacznie odpadać. Dodatkowo dzięki przymiarce mamy większe rozeznanie, w jaki sposób prawidłowo umiejscowić dodatkową ochronę na telefon. Przed nami najważniejszy moment, powinniśmy teraz wyjątkowo się skupić, aby nie popełnić niepotrzebnego błędu. Zadbaj o spokój i ciszę, aby zminimalizować ryzyko niepowodzenia. Przystępujemy do odklejenia folii zabezpieczającej. Gdy już to zrobimy, spokojnym ruchem przykładamy szybkę do urządzenia. Postarajmy się, aby umiejscowić ją dokładnie w centralnym miejscu. Dociskamy ją na środku w celu równomiernego rozprowadzenia kleju. Najtrudniejsze czynności są już za nami. Pozostaje nam ponowne uszykowanie suchej ściereczki. Przecieramy szkło ochronne, jednocześnie dociskając je do powierzchni ekranu. W przypadku, gdybyśmy zauważyli nieładnie wyglądające pęcherzyki powietrza - nie musimy się tym przejmować. Z łatwością możemy wypchnąć je spod szybki, odpowiednio dociskając w poszczególnych miejscach. 

Należy pamiętać, że w celu zmaksymalizowania ochrony przed wszelkimi usterkami, możemy zaopatrzyć się również w ochronne etui. Znajdź odpowiednie etui na telefon w naszym sklepie internetowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl