Ubezpieczenie telefonu - czy warto?

Ubezpieczenie telefonu- czy warto?

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie życie bez telefonu. Korzystamy z niego w miejscu pracy, szkole, komunikacji miejskiej oraz na wyjeździe. W każdym z tych miejsc telefon może ulec wypadkowi. Według badań średnio co czwarty smartfon ulega trwałemu uszkodzeniu w ciągu pierwszego roku użytkowania. Oczywiście można zwiększyć bezpieczeństwo naszego telefonu dodatkowo zabezpieczając go etui i folią ochronną. Pęknięcie ekranu, zalanie, czy kradzież to tylko niektóre zagrożenia z jakimi może spotkać się nasz nowy smartfon. Rozwiązaniem wydaję się być wykupienie ubezpieczenia. Czy warto zdecydować się na takie zabezpieczenie, ile to kosztuje?

Co daje ubezpieczenie naszego smartfona?

Telefon już dawno przestał być urządzeniem, które służy nam tylko wyłącznie do dzwonienia. Używamy go do pisania maili, sprawdzania portali społecznościowych, pogody czy też do opłacania rachunków. Utrata możliwości korzystania ze smartfona na pewno utrudni nasze funkcjonowanie. Ubezpieczenie telefonu niemal zawsze jest proponowane przy zakupie nowego telefonu przez doradców sieci komórkowych, czy sklepów z elektroniką. Musimy zdać sobie sprawę, że nawet niewielkie pęknięcie wyświetlacza może kosztować nas kilkaset złotych. Ubezpieczenie zapewnia nam zwrot środków za zakup telefonu, zamianę na nowy model, lub środki na jego zakup w krótkim terminie. Warto pamiętać o tym, że telefon można ubezpieczyć zwykle w dowolnym momencie, nie tylko podczas jego zakupu.

Ubezpieczenie telefonu - na co zwrócić uwagę?

Istnieją sytuację, gdy ubezpieczenie telefonu jest szczególnie wskazane. Przede wszystkim kiedy na nowy sprzęt wydaliśmy kilka tysięcy złotych. Często zabieramy smartfon w miejsca gdzie szczególnie jest narażony na wyślizgnięcie się, czy zalanie. Warto zastanowić się nad dodatkowym ubezpieczeniem, gdy telefon będzie w posiadaniu naszych dzieci. Przed zakupem ubezpieczenia należy upewnić się, czy ubezpieczyciel gwarantuję ochronę przed częstymi zdarzeniami jak zniszczenie wyświetlacza, kradzież, zalanie oraz całkowite zniszczenie telefonu. Musimy również zwrócić uwagę w jakim terminie możemy spodziewać się zwrotu należnych środków. Nikt nie chce być pozbawiony możliwości korzystania ze smartfona przez kilka tygodni.

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu? 

Cena ubezpieczenia uzależniona jest rzecz jasna od wartości samego urządzenia. Im smartfon będzie droższy tym więcej zapłacimy za samo ubezpieczenie. Zwykle za telefon o wartości 1000 zł będziemy musieli zapłacić 150-200 zł za ubezpieczenie rocznie. Cena ubezpieczenia najdroższych modeli będzie nas kosztować nawet do 800 zł za rok. Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę ubezpieczenia jest charakterystyka samej polisy. Im zakres ochrony smartfona jest „szerszy” i zabezpiecza nas przed większą ilością niechcianych przygód, tym ubezpieczenie będzie kosztowniejsze. W niektórych przypadkach możemy rozłożyć całość ubezpieczenia na raty płacąc za nie kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Kiedy ubezpieczenie nie będzie konieczne? 

Zdarzają się sytuacje, gdy zakup ubezpieczenia nie będzie koniecznością. Na przykład gdy wiemy, że urządzenie będzie nam służyło jako zastępcze przez krótki okres czasu, lub gdy ze smartfona będą korzystały osoby starsze, którym telefon służy głównie do dzwonienia i sporadycznie używają go w ciągu dnia do innych czynności.

Podsumowanie: ubezpieczenie telefonu

Zabezpieczyć telefon można na wiele sposobów np. zakładając etui oraz folię ochronną. Te dodatki nie uchronią nas jednak przed wszystkimi zagrożeniami jak zalanie, czy kradzież. Dodatkowe ubezpieczenie zapewni Ci komfort użytkowania i poczucie bezpieczeństwa. W momencie uszkodzenia sprzętu ubezpieczyciel będzie miał obowiązek pokryć poniesione koszty naprawy lub wymiany na nowy model. Ubezpieczenie smartfona powinno być obowiązkiem zwłaszcza gdy zakupujemy drogi sprzęt, lub wiemy, że w przeszłości często wytrzymałość naszych telefonów była poddawana próbie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl