Szkło hartowane o twardości 9H - co to oznacza?

Szkło hartowane o twardości 9H - co to oznacza?

Czytając nasze wcześniejsze wpisy, pewnie już wiesz, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie twojego smartfona za pomocą etui i szkła hartowanego. Chroni ono wyświetlacz przed pęknięciami i zarysowaniami. Dla każdego rodzaju szkła stworzono odpowiednie oznaczenia. Dziś odpowiemy na pytanie czym różni się szkło hartowane o wartości 5H od tego o wartości 9H i nie tylko. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie oraz czy warto dopłacać, aby zwiększyć ochronę wyświetlacza?

 

Szkło hartowane 9H - co to znaczy?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dla każdego rodzaju szkieł na rynku sporządzono odpowiednie oznaczenia, ze względu na jego właściwości i trwałość. Szkło hartowane jest kilkukrotnie trwalsze niż zwykłe szkło. Do określania twardości szkła hartowanego wykorzystuje się skalę twardości Mohsa (wykorzystuje się ją do określania twardości minerałów). Najczęściej możemy się spotykać z oznaczeniami:

  • 5H – materiał, który z trudem można zarysować za pomocą kluczy
  • 7H – materiał tak twardy, że można nim zarysować szkło
  • 9H – materiał tak twardy, że można nim przeciąć szkło

Najczęściej spotykanym rodzajem szkieł hartowanych są te z oznaczeniem 9H. Jako specjaliści, właśnie tego rodzaju szkła rekomendujemy.

 

Szkło hartowane 9H – jaka cena?

Na początku ustalmy sobie budżet, jaki chcemy przeznaczyć na ochronę naszego telefonu. W tym przypadku również sprawdzi się zasada mówiąca o tym, że cena idzie w parze z jakością. Wybranie najtańszego szkła hartowanego na rynku nie będzie dobrym wyborem. Prawdopodobnie po kilku dniach będziemy musieli wyrzucić je do kosza.

Szkła hartowane warte uwagi zaczynają się od 25 do 30 zł. Warto zwrócić uwagę na firmę 3mk. Mimo stosunkowo niskich cen, jakie oferują, jakość ich szkieł hartowanych jest zadowalająca i nie spotykaliśmy się ze złymi opiniami klientów na ich temat. Produkty są wytrzymałe i nie wpływają na jakość wyświetlanego obrazu. Jeśli nasz budżet pozwala na wydanie większej kwoty, pole do manewru będzie oczywiście większe. Wyższa cena spowodowana będzie lepszym dopasowaniem krawędzi do telefonu.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę, przy zakupie szkła hartowanego 9H?

Dobrej jakości szkło hartowane nie powinno wpływać na jakość wyświetlacza. Zalecamy wybieranie modeli, które mają pomiar przepuszczalności światła (wyrażany w %) powyżej 90%. Będziemy mieli wtedy pewność, że zachowamy najwyższą jakość, jaką oferuje wyświetlacz.

Gdy decydujemy się na zakup kosztownego szkła hartowanego, zwróćmy uwagę, czy zakupiony produkt posiada powłokę oleofobową. Chyba nikt nie lubi widoku odciśniętych palców na ekranie telefonu. Ta właśnie powłoka ma za zadanie neutralizować takie cząsteczki. Od czasu do czasu warto jednak przetrzeć wyświetlacz suchą szmatką.

 

Jak nakleić szkło hartowane 9H?

Na rynku coraz częściej spotyka się punkty, które oferują montaż szkieł hartowanych na telefon. Jeśli jednak sam chcesz założyć szkło hartowane na ekran smartfona, jest to bardzo proste i w kilku krokach Ci to wyjaśnimy:

  • Przygotuj miejsce, w którym będziesz pracował. Zetrzyj kurz i inne zabrudzenia. Znajdź dobre oświetlenie i dokładnie umyj ręce mydłem.
  • Przetrzyj wyświetlacz mokrą szmatką
  • Oderwij warstwę ochronną z klejącej strony szkła
  • Dopasuj szkło do smartfona. Pamiętaj, żeby nie dotykać przy tym wyświetlacza.
  • Dociśnij je pośrodku i sprawdź, czy klej rozprowadza się po całej powierzchni
  • Oderwij drugą warstwę ochronną
  • Przetrzyj założone szkło i ciesz się ochroną Twojego smartfona.

 

Czy szkło hartowane 9H jest dobre?

Zdecydowanie tak! Szkło hartowane 9H zapewni dobrą ochronę Twojego wyświetlacza. Dobrze dobrane i odpowiednio założone, nie wpłynie na jakość wyświetlanego obrazu. Jeśli zależy Ci na jak najlepszej ochronie ekranu, zdecydowanie zalecamy wybór szkła hartowanego 9H zamiast folii ochronnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl