Ochrona ekranu i obudowy tableta - jak zabezpieczyć tablet?

Ochrona ekranu i obudowy tableta- jak zabezpieczyć tablet?

Technologie każdego dnia ułatwiają życie milionom ludzi na świecie. Prawidłowe działanie i żywotność urządzeń zależy jednak od właściwego ich użytkowania oraz odpowiedniej ochrony. Tablet nie jest tu wyjątkiem. Tablet to praktyczne urządzenie łączące ze sobą atuty smartfona i laptopa. Aby służył nam jak najdłużej musimy o odpowiednio zadbać o jego ochronę. Z pomocą przychodzą nam akcesoria do ochrony jak etui, folia oraz szkło hartowane. Co z obok wymienionych akcesoriów najlepiej ochroni nasz ekran i obudowę tabletu, w jaki sposób go zabezpieczyć?

Etui - jakie wybrać do tabletu?

Podczas użytkowania przez cały czas trzymamy tablet w rękach. Narażamy go tym samym na upuszczenie. Dodatkowo w trakcie transportu zwykle trzymamy go w nieprzystosowanej do tego torbie, czy plecaku. Tablet jest wystawiony na otarcia oraz uszkodzenia rogów i wyświetlacza. Na rynku dostępne mamy kilka typów etui na tablet. Najbardziej popularnym i sprawdzonym jest etui książkowe. Grube, eleganckie, wykonane zwykle ze skóry ekologicznej bardzo dobrze ochroni nasz ekran oraz obudowę przed uszkodzeniami przy upadku. Mniej skutecznym, ale praktycznie niewidocznym jest etui silikonowe chroniące tył i bok tabletu (tzw plecki). Zabezpieczają tablet przed wyślizgnięciem się z rąk, jak i również chronią rogi przed zarysowaniem przy upadku z niewielkiej wysokości. Rzadko spotykanym, ale w największym stopniu chroniącym nasz tablet jest etui typu rugged. Jest swego rodzaju zbroją dla naszego tabletu. Chroni cały sprzęt przed upadkiem z naprawdę dużej wysokości. Jednak ze względu na swój charakterystyczny, rzucający się w oczy wygląd, nie każdemu przypadnie ona do gustu. 

Folia ochronna, czy szkło hartowane - co da lepszą ochronę tabletu?

Poza etui mamy jeszcze dwa sposoby na ochronę ekranu przed uszkodzeniem. Są nimi folia ochronna i szkło hartowane. Które z nich lepiej ochroni nasz ekran?

Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Zacznijmy może od folii ochronnej. Zabezpiecza ona nasz ekran przed zabrudzeniami oraz zarysowaniami. Jest tańsza niż szkło hartowane. W przypadku jej uszkodzenia wymiana przebiega szybko i bez trudu. Nie jest jednak tak wytrzymała jak szkło hartowane. Nie ochroni wyświetlacza przed pęknięciem. Może też negatywnie wpłynąć na jakość wyświetlanego obrazu. Nie jest wystarczająco wytrzymała, by ochronić wyświetlacz przed upadkiem z wysokości naszego biurka.

Szkło hartowane cechuję się dużą odpornością na pęknięcia. Nie ulega również pogorszeniu jakość wyświetlanego obrazu, jak w przypadku folii ochronnej. Do wad należy zaliczyć mniej atrakcyjną cenę oraz to, że w sytuacji gdy będziemy chcieli zdjąć ochronę z wyświetlacza nie będzie to już tak proste, jak w przypadku folii ochronnej. Być może będzie konieczne nawet udanie się do specjalnego punktu. W połączeniu z etui szkło hartowane zapewni najlepszą ochronę dla naszego tabletu.

Jak to wszystko połączyć?

Czy warto dodatkowo zabezpieczyć nasze urządzenie? Zdecydowanie. Inwestując nawet niecałe 100 zł jesteśmy w stanie zabezpieczyć nasz tablet tak aby służył nam przez długie lata. To jakie etui wybierzemy zależy od tego na jakim poziomie ochrony będzie nam zależało oraz jak bardzo będziemy chcieli ingerować w wygląd tabletu. Natomiast jeśli chodzi o ochronę wyświetlacza my rekomendujemy wybór szkła hartowanego. Naszym zdaniem warto doinwestować kilka złotych dla lepszej ochrony oraz większego komfortu korzystania z wyświetlacza. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl