Jakie szkło hartowane do Apple iPhone 13?

Jakie szkło hartowane do Apple iPhone 13?

Szkło hartowane to niezwykle prosty, ale skuteczny sposób, aby zabezpieczyć ekran naszego smartfona przed zarysowaniem i rozbiciem. Szkło na ekran do iPhone’a 13 powinno być zatem odporne na takie przedmioty jak klucze, chropowate powierzchnie, nasze paznokcie i inne rzeczy, które znajdują się w torebce, plecaku lub stykają się z ekranem podczas jego użytkowania. Dlaczego jednak zabezpieczać w ogóle ekran? Ponieważ jest to jednocześnie najważniejsza i najwrażliwsza część całego urządzenia. Jego uszkodzenie możemy przypłacić sporą ilością nerwów oraz dużą sumą pieniędzy przeznaczoną na naprawę w serwisie. Kiedy jednak zabezpieczymy go zawczasu, w najgorszym wypadku, rozbiciu ulegnie jedynie szkło hartowane i będzie trzeba je wymienić na nowe, co wiąże się z o wiele mniejszymi kosztami. Sprawdźmy zatem czym kierować się przy wyborze odpowiedniego produktu do ochrony wyświetlacza?

Szkło hartowane do iPhone 13 - jakie wybrać?

W wyborze szkła hartowanego należy kierować się paroma kryteriami. Pierwszym z nich jest marka produktu. Dlaczego? Ponieważ kupując szkło do ochrony wyświetlacza, oczekujemy, że po zamontowaniu, nie zmieni jego funkcjonalności, czułości na dotyk, a szkło nie będzie porysowane po paru tygodniach. Niestety tak dzieje się, gdy mamy do czynienia z produktami gorszej jakości od nieznanych producentów. Dlatego warto kupować wyłącznie markowe produkty, takich firm jak chociażby SpaceCase czy POF, które znajdziesz w naszym sklepie.

Kolejną kwestią jest wytrzymałość szkła. Jako że rozmawiamy tu o szkle hartowanym, to jego twardość zazwyczaj wynosi 9H. Oznacza to odporność na zarysowania nawet ostrymi przedmiotami, takimi jak klucze. Znaczenie ma również sama budowa takiego produktu ochronnego. Szkło hartowane ma taką właściwość, że nawet w przypadku jego rozbicia, odłamki nie pokaleczą nam rąk oraz nie porysują niczym niechronionego ekranu smartfona. Pamiętajmy także, że szkło hartowane może chronić nie tylko ekran, ale również aparat. Takie szkło na aparat do iPhone’a 13, działa na identycznej zasadzie co to na ekran, tylko jest odpowiednio wyprofilowane do kształtu obiektywów.

Szkło hartowane z powłoką oleofobową - czy warto?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, rozwiejmy najpierw wątpliwości - czym jest powłoka oleofobowa? Jest to specjalna substancja, która na stałe pokrywa wierzch szkła hartowanego, zapobiegając gromadzeniu się na jego powierzchni brudu, kurzu i tłustych odcisków palców. Pozwala ona utrzymać ekran lub aparat w czystości, bez zbędnego czyszczenia tych elementów co krótki czas. Powłoka nie wpływa w żaden sposób na funkcjonowanie szkła i jest całkowicie niewidoczna. Zatem czy warto? Zdecydowanie tak. Zazwyczaj za powłokę oleofobową nie trzeba dodatkowo dopłacać, a wiele czołowych marek posiada szkła wyłącznie z taką powłoką, co pozwala nam uniknąć niepotrzebnych dylematów.

Jak założyć szkło hartowane?

Montaż szkła hartowanego, zarówno na ekran jak i aparat, dla osób początkujących może wydawać się czynnością trudną. Obawiamy się, czy na pewno równo przykleimy szkło, czy nie pozostaną pod nim bąbelki powietrza, albo czy w ogóle nie pęknie nam ono podczas aplikacji. Jednak tak naprawdę proces ten nie jest ani skomplikowany, ani czasochłonny. W zestawach montażowych zawsze otrzymujemy instrukcję jak to zrobić oraz niezbędne do tego procesu akcesoria. Poniżej prezentujemy dokładne kroki, które należy wykonać, aby montaż szkła na telefon przebiegł szybko i sprawnie.

 1. Przygotowanie telefonu do naklejenia szkła:
  1. Szkło najlepiej naklejać w łazience zaraz po ciepłej kąpieli, gdy cała para wodna opadnie, przy okazji ściągając z powietrza wszystkie drobinki kurzu
  2. Przygotuj wygodne miejsce, gdzie nasz telefon będzie leżał stabilnie i na płasko
  3. Mokrą ściereczką dołączoną do zestawu (z napisem „1” lub „wet”) przetrzyj dokładnie ekran smartfona, tak aby nie pozostały na nim żadne drobinki kurzu, a przede wszystkim, aby go odtłuścić
  4. Czynność powtórz, używając suchej ściereczki (oznaczonej jako „2” lub „dry”), doprowadzając ekran do stanu kiedy jest suchy i czysty
  5. W razie konieczności, jeżeli na ekranie pozostały drobinki kurzu, użyj dołączonych do zestawu naklejek, aby przy ich pomocy je usunąć
 2. Aplikacja szkła hartowanego na iPhone 13
  1. Aby mieć pewność, że wiemy, w którą stronę i jak przykleić szkło, najpierw, przed rozpoczęciem aplikacji przymierz produkt do ekranu (pamiętaj, aby go nie dotknąć, gdyż jest już wyczyszczony)
  2. Teraz kiedy wiemy dokładnie, jak ustawić szkło hartowane, zdejmij folię ochronną ze szkła i delikatnym ruchem połóż je na ekranie smartfona, tak aby wszystkie wycięcia (na głośniki lub przednią kamerę) się zgadzały
  3. Lekko dociśnij szkło pośrodku tak, aby klej zaczął wiązać
  4. Suchą szmatką lekko dociskaj posuwistymi ruchami do zewnątrz szkło, aż będzie przylegało do ekranu w każdym punkcie
  5. Na sam koniec odklej folię ochronną ze szkła, która zabezpieczała je podczas transportu
  6. *Pamiętaj, że klej pod szkłem potrzebuje paru godzin, aby odpowiednio związać się z ekranem

Kiedy wymienić szkło hartowane do iPhone 13?

Na to pytanie odpowiedź nasuwa się sama, jednak są jeszcze inne możliwości. Oczywiście najczęstszym powodem wymiany szkła hartowanego jest jego rozbicie. Zdarza się to przy bardzo mocnych upadkach lub uderzeniach czubkiem ostrego przedmiotu. Pęknięte szkło hartowane najlepiej od razu wymienić na nowe, aby w razie kolejnego wypadku, telefon był w pełni zabezpieczony. Szkło zdarza się również wymieniać użytkownikom, jeśli jest bardzo porysowane. Mimo że szkło hartowane posiada twardość na poziomie 9H, po paru latach może zebrać się na nim wystarczająco dużo drobnych rysek, że będziemy chcieli je wymienić. Jednak w większości przypadków, szybciej zmienimy nasz telefon na nowy, niż doczekamy czasu, w którym trzeba będzie szkło hartowane wymienić przez zbyt dużą ilość zarysowań.

Szkło hartowane i etui do Apple iPhone 13 - czy mogą być zamontowane jednocześnie?

Zdecydowanie tak! Jest to wręcz bardzo wskazane, bo jedynie montaż etui oraz szkła hartowanego zapewnia nam pełną ochronę urządzenia z każdej strony. Większość szkieł pozostawia lekki margines po bokach, właśnie po to, aby była możliwość bezproblemowego montażu etui. Bez owego marginesu, mogłoby się okazać, że etui zachodzi na szkło, podważa je i tym samym nie dość, że jest niewygodne w użytkowaniu, to zmniejsza ochronę wyświetlacza.

Szkło hartowane do Apple iPhone 13 - podsumowanie

Na koniec warto dodać, że szkło hartowane jest praktycznie niezauważalne na co dzień i zaraz po jego aplikacji zapomnimy o tym, że znajduje się ono na naszym ekranie. Szkło to doskonałe rozwiązanie - proste, relatywnie tanie i szybkie w montażu. Gorąco polecamy montaż takiego produktu, zarówno na wyświetlaczu jak i głównym aparacie smartfona. Zachęcamy także do sprawdzenia naszej oferty szkieł dla iPhone’a 13, iPhone’a 13 Mini, iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 13 Pro Max. Zapewniamy, że są to produkty najwyższej jakości i jednorazowo zaaplikowane, pozostaną z nami przez bardzo długi czas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl