Jaki uchwyt samochodowy do telefonu?

Jaki uchwyt samochodowy do telefonu?

W aktualnych czasach, kiedy każdy z nas codziennie korzysta ze smartfona praktycznie bez przerwy, nic dziwnego, że zagościły one również w samochodach. Są one tam niezwykle przydatne do prowadzenia rozmów, nawigowania czy wykrywania utrudnień na trasie. Niestety producenci samochodów rzadko przewidują miejsce na nasze smartfony w ich pojeździe, a szczególnie w takim miejscu, aby móc szybko obsłużyć je w trakcie podróży. Dlatego bardzo popularnym akcesorium stały się uchwyty do telefonów, które umożliwiają ich szybki montaż w naszym pojeździe. Przyjrzyjmy się zatem, co do zaoferowania mają nam producenci tych produktów.

 

Uchwyt samochodowy do smartfona – zbędny gadżet czy przydatne akcesorium?

Warto przed zakupem zastanowić się, czy na pewno potrzebujemy takiego uchwytu. Musimy pamiętać, że używanie telefonu podczas prowadzenia pojazdu jest bardzo niebezpieczne. Dlatego na zakup powinniśmy zdecydować się wyłącznie z praktycznych pobudek takich jak chęć używania nawigacji lub prowadzenia rozmów. Pomysły o graniu w gry mobilne, pisaniu sms-ów czy robieniu zdjęć podczas jazdy powinny z góry być przez nas odrzucone. Jeśli jednak widzimy potrzebę zakupu i jest ona uzasadniona, taki uchwyt może znacząco podnieść komfort naszej podróży dzięki szybkiemu dostępowi do smartfona.

 

Jaki uchwyt samochodowy do smartfona – czym kierować się przy wyborze?

Każdemu z nas inny rodzaj uchwytu będzie odpowiadał najbardziej. Jednak jest parę uniwersalnych cech tego produktu, które warto mieć na uwadze podczas dokonywania zakupu. Oszczędzi nam to niepotrzebnych nerwów, ale też pieniędzy i pozwoli w pełni cieszyć się z jazdy. Aspekty, którymi polecamy sugerować się, przy zakupie to:

  • Jakość produktu – na rynku jest przesyt uchwytów kuszących użytkowników swoją niską ceną. Niestety, ale są to produkty bardzo niskiej jakości, które mogą być źle dopracowane, a korzystanie z nich okaże się utrudnione i flustrujące. Również nie są to produkty trwałe, więc często okazuje się, że wymiana ich co parę miesięcy jest droższa niż jednorazowy zakup solidnego uchwytu.
  • Możliwość dostosowania – warto przed zakupem zapoznać się dokładnie z uchwytem. Czy jest możliwość ustawić smartfon zarówno poziomo jak i pionowo? Czy jest duży zakres regulacji kątów nachylenia? I przede wszystkim – czy produkt odpowiednio mocno trzyma smartfona?
  • Ładowanie – w tym punkcie polecamy skupić się na dwóch aspektach. Sprawdźmy, czy jest możliwość podpięcia kabla ładującego lub, czy uchwyt posiada ładowanie indukcyjne. Bez jednej z tych dwóch możliwości produkt ten będzie nieprzydatny, ponieważ nasz smartfon szybko traci baterię przy używaniu nawigacji.
  • Szybkość obsługi – zwróćmy uwagę przy wyborze, jak szybko jesteśmy w stanie zamontować w uchwycie smartfon, a potem go wyciągnąć. Jest to bardzo ważne, bo czasami nie mamy dużo czasu jadąc samochodem i ostatnie czego byśmy wtedy chcieli to męczyć się z wpięciem naszego telefonu do uchwytu.

 

Zestawienie uchwytów samochodowych do telefonu.

Na rynku jest niezliczona ilość produktów od różnych producentów, jednak da się wśród nich wyróżnić parę typów uchwytów, które są najbardziej popularne. Wśród nich są:

 

Uchwyt samochodowy na deskę rozdzielczą lub szybę

Ten rodzaj może być zamontowany praktycznie na całym kokpicie lub szybie za pomocą przyssawki. Istnieje zatem bardzo duża możliwość dopasowania miejsca położenia telefonu do naszych potrzeb. Taki uchwyt jest bardzo wygodny i popularny jednak nie jest pozbawiony wad. Przyssawka mocująca, jeżeli będzie nieodpowiednio mocno dociśnięta może odpaść, a z nią cały uchwyt z telefonem. Jednak staranny montaż powinien wyeliminować ten problem, a rozwiązanie to pozostaje najbardziej uniwersalne.

Uniwersalny uchwyt samochodowy


Uchwyt samochodowy na kratkę nawiewu

Takie rozwiązanie bardzo dobrze komponuje się z wyglądem samochodu. Jest wygodne, jednak możliwości montażu są organiczne. Mamy do dyspozycji jedynie kratkę nawiewu pośrodku lub po lewej stronie kierowcy. Mimo to bardzo wiele osób uważa to rozwiązanie za najlepsze, a jego dużą zaletą jest brak ograniczenia pola widzenia kierowcy, jak to ma miejsce w wielu innych uchwytach. Niestety, jeżeli nasz smartfon jest ciężki, może okazać się, że kratka nie wytrzyma takiego obciążenia i albo uchwyt sam odpadnie, ale złamie żeberka nawiewu.

Uchwyt samochodowy na kratkę nawiewu


Uchwyt samochodowy na magnes

Malutkie i stylowe rozwiązanie. Ten produkt składa się z dwóch części: podstawki z magnesem i magnesu montowanego do obudowy telefonu. Podstawkę możemy zamontować w dowolnym miejscu kokpitu, a dzięki magnetycznemu połączeniu, montaż telefonu na niej jest banalnie prosty i szybki. Niestety główną wadą jest siła magnesu, która może okazać się zbyt mała, kiedy samochód z dużą prędkością pokonuje wertepy. Mimo to coraz nowsze rozwiązania gwarantują przez większość czasu pewne trzymanie i doskonałą stabilność urządzenia.

Magnetyczny uchwyt samochodowy


Uchwyt samochodowy indukcyjny

Jeśli nasz telefon posiada opcję ładowania bezprzewodowego, to warto zainteresować się tym rozwiązaniem. Są różne opcje: montowane do kratki nawiewu, do szyby czy do kokpitu. Główną rolę jednak w tym produkcie odgrywa ładowanie. Nie potrzebujemy zastanawiać się jak przeprowadzić kabel do smartfona i pamiętać o nim za każdym razem. Po wpięciu telefonu w uchwyt smartfon sam zaczyna się ładować, a my bez obaw możemy pokonywać kolejne kilometry trasy z włączoną nawigacją.

Uchwyt samochodowy z ładowarką indukcyjną

 

Jaki uchwyt samochodowy do telefonu będzie najlepszym wyborem?

Mimo że najwięcej osób używa uchwytów mocowanych na przyssawce do kokpitu bądź szyby przedniej samochodu, to nie można jednoznacznie stwierdzić, że jest to najlepsze rozwiązanie. Na pewno jest najbardziej uniwersalne, ale inne rodzaje są równie dobre i spełnią swoją funkcję. Warto zastanowić się przed zakupem czego oczekujemy i co w naszym pojeździe sprawdzi się najlepiej. Pamiętajmy o wyborze tylko solidnych rozwiązań od czołowych producentów, a na pewno ostateczny wybór spełni nasze oczekiwania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl