Jak zdjąć szkło hartowane z telefonu?
Jak zdjąć szkło hartowane z telefonu?

Jak zdjąć szkło hartowane z telefonu?

Szkło hartowane to świetny sposób na ochronę ekranu telefonu komórkowego przed zniszczeniem. Jednak po jego pęknięciu z pewnością zechcesz je usunąć. Dowiedz się więc, jak odkleić szkło hartowane z telefonu, aby nie uszkodzić przy tym ekranu i szybko móc wymienić uszkodzoną osłonę na nową.

Każdemu z nas z pewnością nie raz zdarzyło się upuścić telefon. Wystarczy chwila nieuwagi i, niestety nasz smartfon zamiast w naszych rękach leży na ziemi. Jednakże, zapewne mając w pamięci poprzednie upadki, tym razem się zabezpieczyliśmy i zastosowaliśmy szkło hartowane, i to ono przyjęło na siebie całą energię uderzenia. W rezultacie, zamiast popękanego ekranu, mamy więc jedynie zniszczoną szybkę. Całe szczęście! Telefon został ocalony!

To jednak jeszcze nie koniec naszej przygody ze szkłem hartowanym. Jeśli pękło, musimy je przecież usunąć  z telefonu i wymienić na nowe. Popękane szkło nie tylko wygląda nieestetycznie, ale też może nam blokować widok pewnych części ekranu. Co gorsza, niestety przestaje też spełniać swoje najważniejsze zadania – czyli ochronę telefonu.

Jak zatem sprawnie i samodzielnie ściągnąć szkło hartowane z telefonu?

Krok 1. Przygotuj swoje narzędzia pracy

Aby usunąć szkło hartowane, będziemy potrzebować kilku narzędzi, które pomogą nam przeprowadzić tę nieskomplikowaną operację:

  • suszarki do włosów,
  • sztywnej karty np. karty miejskiej, legitymacji studenckiej, starej karty do bankomatu itp.,
  • bezbarwnej lub naprawczej taśmy,
  • albo silnych paznokci, wykałaczki lub innego przedmiotu z cienką i ostrą końcówką,
  • oraz oczywiście naszego telefonu z pękniętym szkłem.

Krok 2. Przygotuj swój smartfon

Po pierwsze musimy przygotować swój telefon. Szkło przyczepione jest do jego ekranu przy pomocy kleju i aby móc je usunąć, musimy go rozgrzać. Dzięki temu klej nieco się rozpuści i umożliwi odklejenie osłony. Wystarczy w tym celu zastosować gorący nawiew z suszarki i przez kilka minut ogrzewać przy jego pomocy szkło. Uważajmy jednak, by nie przesadzić ze zbyt wysoką temperaturą i nie uszkodzić przypadkiem swojego telefonu!

 Kiedy szkło będzie już gotowe, przejdźmy do kroku 3.

Krok 3. Podważ szkło hartowane

Szkło hartowane można podważyć przy pomocy kilku wymienionych już narzędzi: bezbarwnej lub naprawczej taśmy, silnych paznokci, wykałaczki lub innego przedmiotu z cienką i ostrą końcówką. Wiele zależy od tego, jakiej jakości jest klej, który zastosowano do przytwierdzenia szkła. Słabego kleju z łatwością pozbędziemy się przy pomocy taśmy, mocny niestety wymagać będzie bardziej drastycznych metod czyli paznokcia lub wykałaczki.

Odcięty kawałek taśmy wystarczy przykleić do szkła i spróbować pociągnąć za taśmę. Jeśli szkło łatwo odchodzi, być może uda nam się je odkleić w całości. Wówczas przechodzimy do kroku 5.

Jeśli jednak sposób na taśmę nie zadziałał, chwytamy za wykałaczkę (albo sprawdzamy siłę swoich paznokci) i próbujemy przy ich pomocy podważyć delikatnie szkło. Warto przy tym uważać na ostry koniec wykałaczki czy innych narzędzi, którymi sobie pomagamy, aby nie porysować ekranu. Kiedy szkło zaczyna odchodzić, szybko przechodzimy do kroku 4.

Krok 4. Usuń szkło hartowane

Pod podważone przy pomocy paznokci czy wykałaczki szkło hartowane, wkładamy przygotowaną wcześniej plastikową kartę i przy jej pomocy podważamy resztę szkła do czasu, aż uda nam się odkleić je w całości. Być może, jeśli szkło jest mocno zniszczone i połamane, konieczne będzie nawet kilkukrotne powtórzenie tej operacji.

Kiedy już uda nam się całkowicie usunąć zniszczone szkło hartowane, przechodzimy do kroku 5.

Krok 5. Wyczyść ekran z pozostałości kleju

Klej, przy pomocy którego przyklejone było szkło hartowane do ekranu telefonu, najprawdopodobniej zostawił na nim nieestetyczne ślady. Wówczas warto umyć ekran przy pomocy specjalnego płynu przeznaczonego do tego celu, albo po prostu zwykłego płynu do czyszczenia szyb, aby usunąć pozostałości kleju.

Krok 6. Załóż nowe szkło hartowane

Teraz kiedy, już wiemy, jak szybko i łatwo zdjąć szkło ochronne z telefonu, warto pamiętać o tym, aby po usunięciu popękanej osłony, jak najszybciej kupić nową. Zobacz nasz poradnik jak założyć szkło hartowane na telefon. Nowe szkło to inwestycja, która ochroni telefon przed kolejnym ewentualnym upadkiem. W końcu, jak mówi stare przysłowie, przezorny zawsze ubezpieczony.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl