Jak wyczyścić skórzane etui na telefon?

Jak wyczyścić skórzane etui na telefon?

Nabywając nowy smartfon często kolejnym zakupem, jaki dokonujemy, jest ochronne etui na telefon. Słusznie! Etui pozwoli na ochronę smartfona przed zarysowaniem oraz uszkodzeniem. Dodatkowo na rynku pojawia się coraz więcej modeli, które dodadzą całości wyjątkowy charakter. Szczególnie skórzane etui (bo o nich dziś głównie będzie mowa) cieszą się ostatnimi czasy sporą popularnością. Trzeba przyznać, że wyglądają niezwykle elegancko. Jednak niekiedy dość łatwo zbierają kurz i zabrudzenia. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na pytanie, jak wyczyścić skórzane etui na telefon?

 

Czym wyczyścić etui na telefon?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup skórzanego etui, prawdopodobnie jesteś zwolennikiem eleganckich, starannie wykonanych przedmiotów. Raczej nie pozwalasz sobie, by „ubranie” twojego telefonu wyglądało niechlujnie.

W przypadku zanieczyszczeń skórzanego etui dobrze sprawdza się wszelkiego rodzaju mydło, można użyć również roztworów sody oczyszczonej, amoniaku i rzecz jasna ciepłej wody. Trzeba jedynie uważać na etui o ciemnym kolorze. Słabej jakości skóra może źle zareagować na amoniak i stracić kolor.

 

Jak czyścić etui na telefon?

Codzienne korzystanie z etui może spowodować pojawieniem się plam i zabrudzeń. Warto więc na bieżącą pielęgnować je i im zapobiegać. W wielu modelach skórzanych etui mamy wewnętrzne kieszenie na dokumenty i banknoty. Przed czyszczeniem pamiętajmy o usunięciu z nich zawartości.

Gdy już to zrobimy, możemy rozpocząć cały zabieg. Nie jest on skomplikowany:

  • Przygotuj wcześniej wspomniane produkty
  • Wcieraj zwilżoną szmatkę z niewielką ilością mydła w powierzchnie etui (nie rób tego zbyt mocno, ponieważ może to naruszyć strukturę etui i spowodować nieodwracalne plamy) Wykonuj delikatne kuliste ruchy.
  • Poczekaj, aż etui wyschnie. Nie używaj do pomocy suszarki.

W taki sam sposób postępujemy zarówno przy skórze syntetycznej, jak i ekologicznej. Pamiętajmy jednak o niestosowaniu środków zawierających alkohol. Może to spowodować bowiem pęknięcie skóry.

 

Jak dbać o skórzane etui?

Jak widzisz, czyszczenie skórzanego etui nie należy do najtrudniejszych. Aby nie powtarzać tego procesu zbyt często, warto zastosować się do kilku wskazówek, mianowicie:

  • Nie wystawiaj etui w zbyt nasłonecznione ani wilgotne miejsca na długi okres
  • Zaimpregnuj etui
  • Co najmniej dwa – trzy razy w tygodniu przetrzyj etui szmatką

Unikaj również kontaktu etui z tłustymi substancjami i kosmetykami (szczególnie do makijażu). Kontakt z tego rodzajami substancji może prowadzić do powstawania nieestetycznych plam.

Zadbane i odpowiednio pielęgnowane etui do telefonu będzie służyło nam przez długie lata i ochroni nasz smartfon przed uszkodzeniami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl