Jak chronić telefon przed uszkodzeniami?
Jak chronić telefon przed uszkodzeniami?

Zabezpieczenie telefonu przed upadkiem

Każdemu choć raz zdarzyło się upuścić telefon, niekiedy z dość dużym uszczerbkiem. Jak zatem skutecznie chronić telefon przed skutkami niespodziewanych wypadków? Jest wiele możliwości. Podstawowe to oczywiście chroniące ekran szkło hartowane lub folia i zabezpieczające całość urządzenia etui. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ochrony naszego elektronicznego towarzysza. Setki firm odpowiadają wymaganiom dzisiejszych użytkowników w coraz skuteczniejszym wydaniu. Jakie zatem zabezpieczenie wybrać? Na co zwrócić uwagę? Poniżej omówimy wszystkie te kwestie.  

Ochrona ekranu

Ekran to najważniejszy element użytkowy telefonu, który niestety najłatwiej uszkodzić. Nawet lekki upadek może spowodować całkowite uszkodzenie urządzenia. Od razu po zakupie telefonu warto rozważyć opcję nabycia szkła hartowanego lub przynajmniej folii ochronnej, która może uratować ekran telefonu przed zniszczeniem. Najskuteczniejsze w ochronie ekranu pozostają szkła hartowane, które zabezpieczają wyświetlacz nie tylko przed zarysowaniami, ale również ciężkimi upadkami. Najważniejsze aby zapoznać się z producentem danego produktu i opiniami innych użytkowników, którzy zdążyli przetestować je przed nami. Temat szkieł hartowanych i folii ochronnych poruszaliśmy szerzej w jednym z poprzednich artykułów

Ochrona smartfona

Najpopularniejszą formą ochrony całości telefonu jest oczywiście odpowiednie etui. I w tym przypadku mamy do wyboru setki producentów i tysiące rodzajów kompatybilnych z praktycznie każdym modelem telefonu etui. Najważniejszą cechą każdego etui na którą należy zwrócić uwagę jest oczywiście materiał z którego został wykonany. Najpopularniejsze i zazwyczaj najtańsze są obudowy wykonane z silikonu, które charakteryzują się doskonałą amortyzacją telefonu i świetnie leżą w ręce, co znacząco zmniejsza ryzyko wysunięcia z dłoni podczas użytkowania. Polecamy zwrócić szczególną uwagę na nieco wyższą półkę cenową, która oferuję m.in. etui wykonane z kilku różnych materiałów (np. termopoliuretanu i poliwęgalnu), które gwarantują świetną ochronę telefonu nawet podczas najcięższych upadków. 

Etui z wyższej półki najczęściej zaopatrzone są również w dodatkowe zabezpieczenia, które znacząco wspomagają bezpieczeństwo urządzenia. Najczęściej są to wysunięte ranty brzegowe, które separują ekran i szkło aparatu przed bezpośrednim kontaktem z płaskimi powierzchniami, a to skutecznie chroni przed niepotrzebnymi zarysowaniami. Ważnym elementem są również wzmocnione narożniki etui, które dodatkowo amortyzują urządzenie przed nawet najcięższymi upadkami. Przed zakupem warto upewnić się w jaki sposób zabezpieczone będą użytkowe elementy interfejsu, które pozostają kluczowe przez cały proces użytkowania telefonu. Temat wyboru odpowiedniego etui poruszaliśmy szerzej w jednym z poprzednich wpisów - przeczytaj jakie etui na telefon wybrać

Inne zabezpieczenia smartfona

Inną popularną formą ochrony telefonu jest ramka zabezpieczająca, która chroni newralgiczne elementy urządzenia przed bezpośrednim upadkiem. W tym przypadku głównym czynnikiem na który należy zwrócić uwagę jest materiał z którego ramka została wykonana i ogólna grubość produktu. Coraz rzadziej używaną formą zabezpieczenia telefonu jest podpięta smyczka, która chroni urządzenie przed przypadkowym wypadnięciem telefonu z ręki, czy nawet z kieszeni. Najprostsze sposoby są z reguły najskuteczniejsze, jednak zabezpieczenia muszą być nie tylko skuteczne, ale również komfortowe w codziennym użytkowaniu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl