Ile kosztuje dobre etui na telefon?

Ile kosztuje dobre etui na telefon?

Podjąłeś decyzję o zakupie dodatkowej ochrony na swojego smartfona? Świetnie! Tylko które spośród tak wielu ofert warto wybrać? Czym różni się tanie etui od obudowy czołowych producentów? Co kupić, aby być zadowolonym, ale nie przepłacić? Na te i inne pytania postaramy odpowiedzieć w dzisiejszym artykule dotyczącym ceny, którą trzeba zapłacić za dobre etui oraz czym różnią się tanie zamienniki od sprawdzonych rozwiązań. Zaprezentowane zostaną również orientacyjne ceny, markowych produktów, tak aby podczas podejmowania decyzji, wiedzieć jaki budżet będziemy musieli przeznaczyć oraz nie przepłacić za etui, które nie jest tego warte.

 

Etui markowe vs etui słabej jakości – gdzie są widoczne różnice?

Całość rozważań dotyczących procesu zakupowego i ilości pieniędzy, jakie przeznaczymy na zakup obudowy, warto rozpocząć od wypunktowania różnic pomiędzy sprawdzonymi rozwiązaniami, a ich tanimi zamiennikami. Każdy z nas chciałby kupować wszystko jak najtaniej, a najlepiej jakby owe produkty dorównywały jakością markowym. Niestety, świat nie jest tak kolorowy, a często niezauważalne różnice na pierwszy rzut oka mogą okazać się sporym problemem w przyszłości.

W przypadku ochrony telefonu główną różnicą, jaką możemy dostrzec, już na początku, jest jakość wykonania. Tania obudowa, bezimiennego producenta często będzie wykonana niedbale z niskiej jakości materiałów. Może to powodować złe dopasowanie do telefonu, przez co nie dość, że wydaje się być on dużo większy to również jest mniej bezpieczny. Dodatkowo nie wszystkie miejsca na porty mogą być wycięte precyzyjnie. Czy ktokolwiek z nas chciałby mieć zakrytą połowę głośnika przez źle dobrane etui? No właśnie! Dodatkowo, co często zauważalne jest dopiero po zakupie, przyciski telefonu mogą być słabo wyczuwalne w etui. Nie ma wyraźnego skoku po naciśnięciu i nie wiemy, czy telefon się „zaciął” czy po prostu nie wciskamy przycisku.

Nie mniej ważna jest kwestia wyglądu. W markowym etui możemy być pewni, że etui na długi czas, nawet wiele miesięcy, pozostanie w niezmienionym stanie i będzie wyglądać wciąż tak samo dobrze. Z kolei w jego tańszym zamienniku może okazać się, że pierwsze oznaki zużycia, schodzenia farby lub wyblaknięcia wzoru, pojawią się już po paru tygodniach. Jest to więc pozorna oszczędność, gdyż po krótkim czasie musimy kupić kolejny produkt, aby nasz telefon wciąż pozostał chroniony i dobrze wyglądał. Jak widać różnic jest bardzo dużo. Są one często przez nas zauważane po zakupie i mogą bardzo utrudnić korzystanie z etui oraz irytować. Jak zatem wybrać dobrą obudowę i ile taka kosztuje?

 

Markowe etui – ile to kosztuje?

Sprawdzone rozwiązanie oferują czołowi producenci i to właśnie ich produkty powinnyśmy jedynie brać pod uwagę podczas zakupów. Rekomendowanymi i dobrze znanymi na rynku markami są Spigen, Ringke, ESR, Supcase i Tech-Protect, i to właśnie na nich polecamy skupić swoją uwagę. Cena etui zależy od stopnia jego odporności na uszkodzenia, ale także od dodatków, kolorów i wzorów, jakie oferuje producent. Poniżej przedstawione zostało zestawienie cen dla poszczególnych klas etui.

 

  • Podstawowe rozwiązania, czyli proste, zazwyczaj przezroczyste lub jednokolorowe etui zaczynają się już od 45 zł. Zapewnią nam one bardzo dobrą ochronę, zachowując przy tym oryginalny kolor telefonu i jego smukłość. Są to np. Ringke Fusion, ESR Ice Shied, Spigen Liquid Crystal lub Spigen Thin Fit.

 

  • Etui ochronne, posiadające dodatkowe zabezpieczenia, wyższy stopień ochrony lub ciekawsze wzornictwo to koszt 65 – 80 zł. W tym przedziale możemy już znaleźć obudowy z militarnym certyfikatem wytrzymałości lub wbudowaną nóżką kick-stand. Przykładami są: ESR Air Shield, Spigen Ciel, Spigen Ultra Hybrid.

 

  • Półkę wyższą stanowią wszystkie etui z przedziału cenowego 80 – 100 zł. Wśród nich możemy znaleźć obudowy przeznaczone dla konkretnych grup osób, z ciekawymi dodatkami, wzornictwem i przyjemną w dotyku fakturą. Praktycznie każda obudowa w tej cenie posiada certyfikat MIL STD 810G 516.6 i jest bardzo wytrzymała. Są to np. Spigen Tough Armor, Spigen Slim Armor, Spigen Slim Armor Essential S.

 

  • Najdroższe są obudowy pancerne lub projektowane z myślą o wyjątkowych potrzebach. Tutaj trzeba przygotować się na wydatek w wysokości 100 – 130 zł. Za taką cenę otrzymujemy doskonale wyglądające etui, które jest praktycznie niezniszczalne. Posiadają one zazwyczaj dodatki takie jak nóżka kick-stand lub dwuczęściową konstrukcję chroniącą również ekran smartfona. Przykładami są: Supcase Cosmo, Supcase Ares czy Supcase Unicorn Beetle Pro.

 

Ile kosztuje etui na telefon?

Etui na smartfona kosztuje tak naprawdę tyle, ile chcemy za nie zapłacić. Trzeba jednak brać pod uwagę, że zakupienie taniego zamiennika może w krótkim czasie okazać się mało opłacalne, gdyż będzie trzeba go często wymieniać. Jako specjaliści w dziedzinie zabezpieczeń do telefonów polecamy wybierać tylko sprawdzone rozwiązania. Posłużą nam one dłużej, będą dobrze wyglądać, a korzystanie z nich będzie komfortowe. Markowe produkty można znaleźć w cenie już od 45 zł, więc jest to niewielki ułamek ceny, jaką musielibyśmy zapłacić za nowy telefon, gdyż poprzedni został źle zabezpieczony.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl