Galaxy A40 i A50 - porównanie
Galaxy A40 i A50 - porównanie

Galaxy A40 i A50 - porównanie

Początek roku obfitował w wielu premierach nowych modeli telefonów. W walce nie mogło zabraknąć również południowokoreańskiego producenta. Samsung wypuścił bardzo mocno reklamowany oraz wyczekiwany przez klientów Galaxy A50. Niecały miesiąc później na rynku pojawił się również Galaxy A40. Co takiego różni, a co łączy oba modele?

Trzymając w dłoni Samsunga A40 nie można się oprzeć wrażeniu że jest on młodszym bratem sąsiedniego modelu. Jednak, czy oznacza to, że świeższy model może popadać w kompleksy? Niekoniecznie. Po testach obydwu telefonów każdy z użytkowników jest zgodny, iż nowszy model nie odstaje zbytnio w testach benchmarkowych. Mimo mniejszego wyświetlacza, braku trzeciego obiektywu oraz czytnika linii papilarnych wmontowanego w ekran, A40 wypada na prawdę dobrze. Dzieje się to głównie za sprawą zastosowania w obydwu modelach podobnego procesora EXYNOS w wersji 4GB (A50 posiada również wersję 6GB). Różnica widoczna gołym okiem w testach video wynika z zastosowania w młodszym modelu animacji przejścia, którą można wyłączyć.

Czy Galaxy A40 to rzeczywiście wersja Lite? Nie do końca można się z tym zgodzić. Co prawda w specyfikacji część rzeczy przemawia za A50, jednak przyjrzyjmy się temu z bliska. Droższy model posiada ekran o przekątnej 6,4 cala oraz baterię 4000mAh. Jego młodszy i nieco tańszy brat posiada ekran o pół cala mniejszy oraz baterię 3100mAh, co w testach wydajności daje nam niemal identyczny wynik.

Czytnik linii papilarnych w modelu Galaxy A50 umieszczony został w wyświetlaczu, dzięki czemu użytkownik nie jest zmuszony do podnoszenia telefonu, jednak podczas testów, celność oraz szybkość działania czytnika, doprowadzała do furii. W A40 czytnik umieszczony został obok tylnego aparatu. Nie jest to najszybszy skaner, jednakże w porównaniu do sąsiedniego modelu, wypada zdecydowanie lepiej. Zastosowanie potrójnego aparatu, wbrew pozorom, nie robi aż tak wielkiej różnicy, a zdjęcia z obydwu modeli można określić mianem dobrych. Pozostałe komponenty, jak przystało na telefony z roku 2019, nie budzą żadnych zastrzeżeń i spełniają wszelkie oczekiwania. Oba modele posiadają świetny wyświetlacz, jak przystało na Samsunga, szybkie ładowanie, NFC, czy Dual SIM z osobnym portem na kartę SD. 

Czy A40 to tak naprawdę "lite"? Obydwa telefony na daną chwilę można postawić na jednym stopniu podium pod względem użytkowania. Jednak coś, co przemawia za modelem wypuszczonym w Maju to cena. A40, który jest o ok. 400 zł tańszy, zdecydowanie wygrywa w tym pojedynku.

Niestety żaden z porównywanych modeli nie jest niezniszczalny dlatego polecamy sprawdzenie naszej oferty etui i szkło hartowane do Samsung Galaxy A40 oraz akcesoria do Galaxy A50.

> Etui i szkło Samsung Galaxy A40 <

> Etui i szkło Samsung Galaxy A50 <

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl